| Ganea_Danut_1995 a întrebat:

Am schimbat uleiul la mașină bmw 320D e46 136 HP, am pus în ea 5w40 și scoate fum negru și alb. Tin sa menționez ca nu știu ce ulei am avut în ea, mașina nu o am de mult și asta e primul schimb.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uleiu nu-i de vina multi zic ca castrol e problema etc. Daca nu i s-a schimbat uleiu in x ani atunci motorul e mizerabil vai de steaua lui. Trebe desfacut si verificat ce trebuie pentru a remedia beleaua. Nu stiai uleiu sunai la bmw sa intrebi nu tea dus capu la asta

| relian a răspuns:

N-are a face ce ulei ai pus cu prefectura, ca scoate fum, pai daca scoate fum inseamna ca ai probleme la segmenti.
Ai nimerit un junghi laughing

| carbon21 a răspuns:

Vezi ca te cheamă taica-to sa-i duci cazanul, in fie garnitura de chiuloasa, asta ii problema sau segmentii.