| JAVERA a întrebat:

Am si eu o intrebare despre mecanica.am un polo 6n din 1996 motor 1.0.si la roata fata stanga daca imping putin in roata se misca in fata si in spate(masina fiind lasata pe sol).din cate am inteles de la un mecanic e dusa o bucsa.as vrea sa o schimb dar nu stiu ce sa merg sa cumpar. daca ma poate ajuta cineva? multumesc mult

Răspuns Câştigător
| EddiWeed a răspuns:

El nu stie exact ce piesa trebuie sa schimbe.

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Probabil se referă la bucșa de la basculă.
Cel mai indicat ar fi să o schimbi, altfel riști ruperea pivotului în mers și asta poate fi fatal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi cu talonul masini la un magazin de piese auto si sa le spui doar ce piesa vrei sa cumperi atata tot

| anonim_4396 a răspuns (pentru EddiWeed):

Pai atunci degeaba merge
a spus ca a fost la un mecanic si este vorba de o bucsa

| EddiWeed a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum se exprima el "din cate am inteles de la un mecanic e dusa o bucsa" eu imi dau seama ca mecanicu nu a vazut masina si cauza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EddiWeed):

Trebuie facut-o o verificare dupa vorbit si cumparat ceea ce trebuie eu am spus cum trebuie sa is cumpere piesa alegerea este a lui

| EddiWeed a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact cum am spus si eu..in general fara sa vezi masina/defectul e cam greu sa iti dai seama exact ce are..cand zic asta stiu ce vorbesc

| EddiWeed a răspuns (pentru anonim_4396):

El nu stie exact ce piesa trebuie sa schimbe.

| EddiWeed a răspuns:

Mergi la un service care are si piese auto, acolo o sa te rezolve mecanicii.vad care e problema si iti comanda/monteaza piesa

| JAVERA explică:

Problema nu e schimbul bucsei pentru ca ala il fac eu. Dupa ce am desfacut roata am vazut ca are doar 2 bucse si cred ca cel mai sigur ar fi sa le schimb pe toate 4 de pe ambele parti. Oricum multumesc mult de raspunsuri.