| Anonimuserr a întrebat:

Am si eu o intrebare la voi ca sa nu sun sau sa solicit de acum relatii si sa le dau sperante la unii producatori.
Eu nu m-am lamurit practic la ce se refera sintagma "Prima masina"
Adica pot achizitiona masina noua prin leasing la un pret bun? Cu o rata mai mica decat daca as lua-o normal fara prin acest program "Prima masina" zic bine?
Daca nu, lamuriti-ma voi in ceea ce priveste "Prima masina" la unii producatori ca Dacia, Renault, Ford etc., va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Iti ofera un imprumut si o reducere pentru a plati in rate apoi dar nu te gandi ca iesi in avantaj in vreun fel.

| Anonimuserr explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Daca dai de dinainte 15000 RON poti plati rate mai mici in comparatie cu un leasing normal?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Da, asta clar.
Ce masina doresti sa achizitionezi?

| Anonimuserr explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Mă gândeam între Dacia Logan, Renault Clio şi Mazda 2. Tu ce zici?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Eu as merge pe varianta Renaul Clio.

| MariusF23 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Eu unul mi-as da Clio-ul 4 pe Mazda 2.