| nightelegance a întrebat:

Am si eu o problema cu masina mea Fiat Stilo 2001 de catva timp am probleme cu pornirea nu tot timpul cand nu pornea apasam pe acel buton de armat/dezarmat de sub bord in partea dreapta si pornea acum a murit de tot nu mai vrea sa porneasca si se aude acolo la releele de langa baterie un sunet ca si cum ar fi un scurt. ce pot face?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai probabil electromotorul sau un scurt la parte electrica, pompa de benzina poate sa fie la fel cu probleme si sa nu dea suficienta benzina, Fiar Stilo 2001 are senzor si daca nu are combustibil indeajuns nu porneste, deci astea ar fi principalele cauze. Cel mai bine o pui pe un tester sau te duci la un electrician auto bun, nu pare sa fie problema mecanica sa te duci la un mecanic, electricianul stie mai bine ce are de facut!

| Levente a răspuns:

Consulta un mecanic auto de la un service auto.

| nightelegance explică:

Am alimentat pompa direct la 12 v si merge!