| RatoiBot a întrebat:

Am si eu o problema la un Golf 5, am încercat sa schimb lampa din torpedou si de atunci nu se mai aprinde lumina de la plafoniera fata, spate, portbagaj. Am încercat sa ma uit in panou, dar nu stiu exact unde se afla siguranța pentru acest sau daca e vreun scurt la tot circuitul si sa merg la un electrician.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

rolling on the floor

Merci. Am ras.
Da, pai e grele mecanica si cu surubelnite cu astea. Pune o sarma in loc de siguranta, cand reusesti sa dai de ea.
Sa rad mai mult la urmatoarea postare.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Gasesti schema electrica la panou pe google la golf 5. In prima faza incearca sa rezolvi tu, probabil o fost un scurt si o ars siguranta. Nu are rost sa dai 50 lei la un electrician ca sa iti rezolve problema in 2 minute.

| 19flo79 a răspuns:

Scoti sigurantele, una cate una, si te uiti la ele. Scoti una, te uiti, pui la loc.
Vezi de unde scoti, tot acolo pui la loc! happy
Daca este una arsa o sa vezi ca nu mai are firul de legatura intre cele doua picioruse.

Is curios si eu acumhee hee