| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un golf 4 1.9 tdi ALH. Nu stiu daca e o intamplare sau nu, dar dupa ce am schimbat kit-ul de ambreiaj+volanta ( tot kitul SACHS -exact ca ala cu care a venit masina din fabrica ) uneori la pornire, motor zic ca porneste, si aude un huruit ciudat, merge urat vreo 3 sec si se opreste...
Chestia asta se intampla doar cand pornesc si e cald motorul!

Stie cineva care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=q0g0k4eSdEQ
Daca iti face la fel, ideea se numeste "hotstart". Poate fi pe partea de soft, rezolvata din soft, sau pe parte tehnica (electromotor, injectoare si alte chestii). Eu zic sa-i faci o diagnoza sa vezi daca da ceva "gresit" pe-acolo prin motor.

| Alinutz1997 a răspuns (pentru CM7YRE):

Masina porneste dupa care se aude un huruit foarte urat timp de 3-4 secunde dupa care moare motoru!