| lungullg a întrebat:

Am si eu un Opel Astra g 2007 1.7 cdti si am o problema se încing bornele si + si - numai când motorul functioneaza, în trecut am rămas fără baterie si mi s-a aprins martorul baterie în bord acum s-a stins acum încarcă bateria nu mai am problema cu bateria (doar se încing bornele), după 10minute de funcționare a motorului se accelerează la 1100 de ture am curățat bornele dar problema a rămas, mă gândesc să fie alternatorul dar nu stiu sigur, voi ce părere aveți. Nu am timp să mă duc la electrician să o verific

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Ai alternatorul defect.De obicei se ard diodele la modelul tau.