| Ionuț0000003 a întrebat:

Am si eu un scuter chinezesc 4 timpi si nu porneste, iam schimbat supapele ca alea au fost de vina la inceput, l-am pornit, am mersi cu el vreo 2-3 km in ziua aceea si următoarea zi l-am pornit, am mers cu el 2km, sa oprit si nu a mai pornit si nici nu da scânteie la bujie, ma puteți ajuta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu dă scânteie, cum să pornească? Verifică instalația electrică - magnetou, delco, platină, bobină de inducție etc.

| STREETFIGHTERZ a răspuns:

Schimbai, fisa de ii da scanteie la bujie, poate nu mai e buna, verifica si bujia.