| Mitri a întrebat:

Am trecut din greseala pe rosu la semafor(cu masina) fiindca nu mai puteam sa opresc in conditii de siguranta. 3 secunde mai tarziu masina de politie venea in spatele meu cu girofarul si sirena pornite, iar eu am oprit. Ei au trecut de mine, au oprit semnalele de avertizare sonora si luminoasa si si-au continuat drumul. Intrebarea ese urmatoarea: Ma pot astepta sa imi vina in posta o scrisoare de la politie sau nu?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

NU.Daca nu ai fost oprit nu are ce sa iti vina.Doar in cazul in care intersetia era prevazuta cu camera,atunci da ar putea sa iti vina acasa poza si amenda,dar politia de care tu spui, nu are nici o legatura ca tine odata ce nu ai fost oprit, deci nu te-au vazut, ai avut noroc, altfel fii sigur ca erai oprit de te vedeau.Probabil ca ei erau in misiune, ori nu mai aveau chef sa stea pe la semafor si de aia au pus semnalele luminoase sa treaca indiferent cum era semaforul.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa iti mai vina acasa, daca aveau ceva cu tine te opreau sa iti ia permisul

| Exaizo a răspuns:

Au vrut doar sa te sperie, stai linistit. Nu cred ca au oprit la urmatorul colt sa iti noteze numarul de înmatriculare si toate cele cat sa iti trimita citatie acasa.

| Doctor4Hell a răspuns:

Este posibil si sa-ti trimita o citatie prin care sa te prezinti la o sectie de politie.
Asta se intampla in maxim 1 luna. Daca nu primesti nimic atunci poate "te-au iertat".

| HanzoZ a răspuns:

Nu ai de ce. Daca iti dadea amenda ti-o dadea pe moment.Stai linistit big grin