| UrecheElisei a întrebat:

Am un atv motor 250cc si nu porneste nici la automat nici impins, l-am dus la un mecanic si a umblat la bujie e uda, la carburator la tacheti ia schimbat tija de la tacheti a ublat pe la motor compresie are motorul il invârte si nu porneste..astept o parere?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si scanteie nu trebuie?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

La cat ti-a facut tachetii, admisie, evacuare? Ce carburator ai montat pe ATV-ul tau?

| Valera_Gorbuleak_1992 a răspuns:

Incearca sa-i scoti bujia apoi sa-i dai de vreo 5-6 ori cu piciorul la pedala aia care o pornesti, nu de la buton, apoi pune bujia la loc, succes