| Alberto4002 a întrebat:

Am un atv shineray 250 si este racire pe aer... oare pot sa ii fac racire pe apa?

Răspuns Câştigător
| JUNNKiE47 a răspuns:

Alt bloc motor, sistemul propriu-zis de racire de la A la Z ( radiator, pompa, futune etc ), nu vrei sa treci printr-un proces de genul, e prea costisitor si niciun mecanic nu o sa o faca, iar daca o face cred ca iti cere mai mult decat valoarea atv-ului... Am si eu un aeon cobra 220 cu racire tot pe aer, mototul e maricel si mergea mai bine o racire pe lichid, dar e ok si asa. Si ce am zis eu nu cred ca sunt singurele lucruri de cumparat

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar dacă-i modifici și blocul motor

| Alberto4002 explică (pentru sierra1):

Ce trebuie cumpărat si modificat

| sierra1 a răspuns (pentru Alberto4002):

Cum am spus: Doar dacă-i modifici și blocul motor

| DaniTDCI a răspuns:

Prea mult de lucru, costuri mari si etc, nu merita

| Alberto4002 explică (pentru DaniTDCI):

Ce ar trebui sa cumpar?

| JUNNKiE47 a răspuns:

E un proces costisitor care presupun că valorează mai mult decât atv-ul în sine, am și eu un "tractoraș" de 200cc și are răcire tot pe aer, e ok și așa

| Alberto4002 explică (pentru JUNNKiE47):

Ce ar trebui sa cumpar

| Alberto4002 explică (pentru JUNNKiE47):

Mersi mult

| JUNNKiE47 a răspuns (pentru Alberto4002):

Alt bloc motor, sistemul propriu-zis de racire de la A la Z ( radiator, pompa, futune etc ), nu vrei sa treci printr-un proces de genul, e prea costisitor si niciun mecanic nu o sa o faca, iar daca o face cred ca iti cere mai mult decat valoarea atv-ului... Am si eu un aeon cobra 220 cu racire tot pe aer, mototul e maricel si mergea mai bine o racire pe lichid, dar e ok si asa. Si ce am zis eu nu cred ca sunt singurele lucruri de cumparat