| 90210 a întrebat:

Am un Audi A4 model 2005, automata. Am avut niste probleme cu partea electrica si am dus-o la mecanic unde a stat aproximativ o saptmana. Masina merge, dar cand aprind farurile se aprinde si faza lunga si nu mai pot s-o sting decat daca sting farurile complet. Stiti cumva care ar fi problema si cum o pot rezolva?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai defect blocul de lumini, ori vreun releu.
Poti incerca sa inlocuiesti personal blocul de lumini cu unul bun, sau sa apelezi la un electrician auto, pentru un diagnostic corect.