| anonim_4396 a întrebat:

Am un BMW seria 3 e46 sedan cu garda la sol de 15cm.

Vreau sa-i ridic garda la sol ca sa ma pot urca pe borduri de 15cm cu usurinta.

Cum ii pot ridica garda la sol?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu un kit de inaltare, ori arcuri mai inalte.
Kiturile de inaltare contin flanse distantiere pentru fata, si distantier de arc pe spate. Manopera montajului este cu o idee mai scumpa decat cea a inlocuirii normale a arcurilor si telescoapelor.

| CtBogdan a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Imi poti da un link pentru seria 3 e46 sedan?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru CtBogdan):

Nu am de unde; piesele astea nu sunt omologate, si nu apar in cataloagele de piese. Trebuie sa stii tu ce diametru au arcurile, si sa comanzi inaltatoare de arc pe spate, inaltatoare de amortizor (flansa) pe fata.
https://www.publi24.ro/......96256.html
https://www.bestautovest.ro/......2311a.html

Asa arata piesele, tu trebuie sa afli ce diametre si grosimi trebuie sa aiba.