| lAnne a întrebat:

Am un casetofon vw Alpha pe golf4. La casetofon îmi arata SAFE 2. Am introdus codul greșit, asta știu. Acum am codul corect, ştiu cum se introduce, dar când apăs pe TP și TA simultan acum nu îmi mai apare sa introduc nici un cod. Cum fac sa dispară SAFE 2 și sa rămână doar SAFE simplu pentru a putea introduce codul? Mai menționez o data ca știu cum se introduce codul, doar ca în modul SAFE 2 nu merge.

4 răspunsuri:
| lAnne explică:

Am aflat cum se face, trebuia ținută cheia in contact mai mult de 1 ora, poate chiar 2, cu contactul pus, dispare SAFE 2 de pe ecranul casetofonului și apare doar SAFE după care introduci codul. A fost simplu, trebuie doar răbdare.

| Florin_Iulian_1987 a răspuns (pentru lAnne):

Și la mine s-a întâmplat.la fel ce sa fac

| lAnne explică (pentru Florin_Iulian_1987):

Pai ai rezolvat? Îți apare tot SAFE 2?

| lAnne explică (pentru Florin_Iulian_1987):

La ce etapa ești?