Am un cross 125 loncin in 4 timpi, de 2 zile tot îmi curge benzina din carburator deci: când deschid benzina se umple dar dacă nu merg cu el un minut sau e oprit un minut curge benzina din carburator, ce as putea face și reglarea la el cum fac sa stea la relantiu? APROPO dacă merg cu el și e deschisă benzina merge și nu iese benzina dar când îl opresc iese, ajutați-mă va rog.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E pe acolo un flotor pentru supraplin, verifică-l, nu inchide

Ok îl verific și eu de unde sa stiu dacă Închide bine sau nu? Dacă apăs in jos îți dai seama ca Închide

| sierra1 a răspuns (pentru Unknown192743):

Suflă (aer)

| Alverto a răspuns:

Sper că nu tu ești cel din imagine | Ar putea fi o scurgere pe la furtunul de alimentare, astupa-l