| DaNuT3191 a întrebat:

Am un Fiat Ducato 2.2 JTD din 2004 si acum o luna a inceput sa-mi fac o problema. Il pornesc plec la drum si mi se opreste, il las cel las si porneste din nou, dupa cativa km se orpeste din nou, nu scoate fum! masina are 170.000 km am luato la mana a 2

Răspuns Câştigător
| Amorety a răspuns:

Pe linga toate raspunsurile
problema vine de la injectie, capul hidraulic sa uzat, incearca sa iti masooare cineva presiunea la injectie, acum depinde si de pompa daca este bosh sau rotho. viziteaza mecanicul mai degraba pompagiul

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Poate sa fie din instalatia de alimentare cu combustibil, filtru sau probleme in rezervor[dop de gheata ]. O vizita la un service de profil prin testarea masinii ar putea sa depisteze defectul. Daca ar fi ceva electric nu ar mai porni deloc.

| hsurtep a răspuns:

Poate sa fie problema de alimentare sau vreun senzor care a piedut sensibilitate senzorul de la axa cu came sau de la arbore, cel mai sigur e sa o pui pe tester.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la servis si spune sati schimbe cititoru de turatie pune si dai bice. siguurrrrrr

| Andrei_5352 a răspuns:

Cauta la tabloul de siguranta, sigur ai o siguranta arsa, sau bobina de inductie e aproape arsa si face scurt circuit.

| bLue_7330 a răspuns:

Mai sincer. happy taicamiu a avut aceeasi problema el este in Italia happy si are un ford mondeo din 96 si la targul secuiesc i'se oprise masina si ii pornea greu credea ca este de la baterie (a schimbat'o) dar nu si am plecat dupa el sa il remorchez si eram eu pe drum si a dat cu ciocanelul in motor happy poate sa fie un carbune care s-a blocat happy incearca si tu baftatongue