| aalexutza35 a întrebat:

Am un Fiat punto 2007 și usa din stânga spate este deschisa și are butucul blocat, vreo modalitate de deblocare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Spray WD40, tras de manerele de deschidere, blocat, deblocat, tras din nou, iar la final inlocuire broasca.

| aalexutza35 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am rezolvat, nu am folosit spray doar am ciocănit la încuietoare pe dinafara

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru aalexutza35):

Daca si-a revenit de la ciocanit, probabil nu este unsa. Cauta un spray WD40 si baga in ea, pe toate partile. Sau un spray cu ulei siliconic, aveau si pe la Lidl din alea.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O vizită la service e benefică

| aalexutza35 explică (pentru sierra1):

E a mamei mele, nu a ascultat de cine trebuie si a cuumparat o cu3000€ anul trecut și a mai băgat încă 1500 și a zis ca numai baga bani în ea ca nu merita

| sierra1 a răspuns (pentru aalexutza35):

Poate ar mai trebui băgați bani in mașina aia, doar cât s-o vindeți