| AlexG98 a întrebat:

Am un ford focus 2 1.6 benzina si nu imi mai functioneaza servodirectia in sensul ca trag de volan zici ca-i tractor...care sa fie cauza? Ce sa-i fac? Lichid de servo are cat trebuie

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pompa e de vina. Mergi la service.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-am mai raspuns. Pompa este de vină.

| sierra1 a răspuns:

Pompa servo nu funcționează (dar tot la service ajungi)

| AlexG98 explică (pentru sierra1):

E scumpa?

| sierra1 a răspuns (pentru AlexG98):

Du-te Georgică la service. Piesa caut-o aici:

https://www.epiesa.ro/? gclid=Cj0KCQjwqrb7BRDlARIsACwGad7iiQYGfdI7BNO6rNZ1Zj_OutC_aMPyl4FpJWIpuIZ5w5Bk4lajewEaAkIGEALw_wcB

| Adrian5575 a răspuns:

Din cate stiu eu, Focus 2 are servodirectie electrica. Poti doar sa verifici sigurantele, daca spui ca are lichid. Altceva nu ai ce sa ii faci. Mergi la service.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Sunt sanse sa se fi rupt cureaua