| KappaK a întrebat:

Am un ford focus motor 1.6 benzina si am un bec care imi ramane aprins in bord, am resetat computerul, dar s-a aprins iar.care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ce bec?

| alexandru04 a răspuns:

Daca este becu' cu motoru' stai lin. este de la calitatea proasta a benzinei..am fost si eu la service si la fel mi-a spus..verifica poate ai senzor la filtru' de benzina de se tot aprinde si la tine

| MrSoapte a răspuns:

Daca becul ala este de la "check engine", poti sa resetezi cat vrei tu, computerul...ca eroarea aia tot ramane!
Mergi la un tester si eventual, sterge-i erorile!

| UnCorpSanatos a răspuns:

Ce indica acel bec? nu ai dat nici un detaliu cum arat,? Du-te la un service auto sa vezi care poate fi problema poate trebuie sa inlocuiesti ceva gen placute de frana, bucsii etc.