| samysilver a întrebat:

Am un golf 3 1.8 benzina si vreau sa schimb motorul cu unul dizel. Trebuie sa platesc taxa de mediu (masina are taxa platita)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa platesti inca o taxa de timbru dar trebuie sa obtii omologarea de la RAR.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu, darva trebui sa-i schimbi si cutia tot pentru diesel! Ai nevoie de factura cu care ai cumparat motorul si copie dupa cartea ta de identitate si cartea masinii si poti merge la rar!

| samysilver explică:

Motorul dizel vreau sa il eau de pe un opel vectra b 2.0 dt masina e a mea der n-are taxa platina.Am doar act de vanzare-cumparare pe numele meu dar actele le am der pe numele proprietarului.
se poate face ceva? pot sa eau motorul ala