| Purtan_Ovidiu_1987 a întrebat:

Am un golf 4 1.6 benzina din 2005 si azi mi s-a aprins epc martor in bord si masina nu se mai tureaza. Porneste destul de greu dar cand accelerez nu se mai tureaza. Ce ar trebui sa fac sau unde sa ma duc

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problema vine de la ecu. Daca stii sa o desfaci si sa vezi sa nu fie umezeala, apa sau legatura de pini rupta ai scapat. Cauza 2 electromotorul defect

| andreia67 a răspuns (pentru mgtow):

Prima cauza este posibila. Dar electromotorul? Ala nu are electronica in el. Daca se aude ca invarte ba masina mai si porneste ce naiba sa aiba electromotorul?

| mgtow a răspuns (pentru andreia67):

Ala ajuta la pornirea masinii daca nu pormeste cum trebuie inseamna ca poate fi si din vina lui

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sa te duci la un service pentru grupul VAG sau la un service unde au experienta cu masini din grupul VAG ca sa iti faca in primul rand o diagnoza. Sunt discutii despre asta pe forumurile auto (cauti cu Google), uite un exemplu: https://vwforum.ro/......artor-epc/