| LordGamesYT a întrebat:

Am un Golf 4 1.9 TDI din 2001.
Detin masina de vreo 5 luni, si pentru ca a venit vara am inceput sa uitilizez "A/C"-ul.Precizez ca autovehicului este dotat cu climatronic.
Problema este ca:
Atunci cand pornesc masina si pornesc si climatronic-ul setandul pe 18 grade (cea mai mica temperatura) acesta nu da aer rece(nicidecum 18 grade cat arata display-ul)
Pentru a da aer rece trebuie sa conduc la o viteza medie de 30-40 Km/h timp de 3-5 minute pentru
a primi temperatura aerului selectata.
Dupa aceasta perioada A/C-ul functioneaza perfect si da constant aer rece.
Este vreo problema? Asa functioneaza climatronic-ul? Sau trebuie alimentat freonul?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

In bord, exista un senzor. Este posibil sa fie defect. Freon are!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai in servis o poti repara, acolo sunt specialiștii.

| LordGamesYT explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu dar vreau sa stiu daca este un defect sau este normal pentru acest sistem de air conditioning