| mtw123 a întrebat:

Am un golf 5 si atunci cand plec de pe loc simt ca masina pleaca foarte greu de spate, mai precis de rotile din spate. Ce cauza ar putea fi?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De o saptamana intrebi prostia asta, in loc sa mergi la mecanic.
Globul meu magic imi spune doar ca esti sarac, mecanica nu stie.

| OldSoul a răspuns:

Sa stii ca daca mai intrebi de 10 ori aceeasi intrebare, masina nu o sa se repare singura. Tot la mecanic va trebui sa mergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu uiti sa tragi frana de mana.

Poate se blocheaza rotile, verifica, pune cricul si invarte de roata.

Apoi cu roata invartita du-te si apasa pedala de frana (poti sa o apesi si cu mana), apoi du-te si invarte iar de roata. Daca dupa ce ai franat, roata se invarte greu inseamna ca se blocheaza.
Verifica si de rugina, discuri si placutele de frana sa fie in stare buna.

Daca nu te pricepi, mergi la service.