| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Am un mercedes 1993 c180 w202, ieri seara cand am dat sa plec cu ea a inceput sa se accelereze singura si cand apas acceleratia ramane turata. Ceva sfaturi sau idei de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Poate s-a blocat cablul de acceleratie. Sau a sarit arcul acela care aduce cablul de acceleratie la loc.
Sau trage aer fals pe la vreun furtun. Pedala de frana nu este mai tare?

| RobertVasileAlexandrescu explică (pentru Adrian5575):

Am fost la mecanic și trebuie sa schimb o garnitura ca trage aer fals da.

1 răspuns: