| George1337 a întrebat:

Am un mercedes c class, motor 1.8 benzina. Este normal sa am consumul de 10-11 in oras si 8 in afara? Sau trebuie schimbat sau ajustat ceva la masina?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

E putin cam mult, trebuie ajustat soferul nu masina. Ai talpa grea ce sa ti fac rolling on the floor. Numai pleca tare la semafoare si evita zonele aglomerate si scoti sigur sub 9 in oras. Nu i da tare cand vezi ca dupa semaforu asta mai ai unu peste 50 de m

| George1337 explică (pentru alex495):

Mersi laughing) chiar plecam cam brusc si agresiv si in intersectiile in care incetineam sa ma asigur.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

11% in oras cu 1.8 e foarte putin.
8% afara e cam mult.
Depinde ce generatie e masina, si ce fel de transmisie are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu cât crezi că îți consuma un motor pe benzină? 4%?
E chiar bine.