| Baicu_Vali_2001 a întrebat:

Am un moped piaggio ciao și nu îmi stă la relanti daca nu accelerez se oprește, știți cum să reglez asta? dau fundă

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

In primul rand cureti carburatorul, ai un singur cui care e relantiul motorului, daca il strangi atunci il maresti, daca il destrangi atunci stii tu, pornesti piaggio, dai 1-2 ture cu el sa ii incalzesti motorul, destrangi la maxim si strangi tot cate 2-3 ture de surub, apoi dai o acceleratie si vezi cum se comporta, tot strangi cate putin si accelerezi pana iti sta la relantiu

2 răspunsuri:
| ionutfechete a răspuns:

Relantiul când il strângi ii dai mai puțină benzină, când il desfaci ii dai mai multă!