| pretenas1993 a întrebat:

Am un motoscuter piagio bravo il pornesc si cand il accelerez se opreste nu stiu de ce, cu socul tras merge nu se opreste cum sare socul imediat se opreste ma puteti ajuta va rog

Răspuns Câştigător
| axy08 a răspuns:

Are motor de 49cc nu daca iai bagat benzina fara ulei 2t i sa temperat pistonul

| pretenas1993 explică (pentru axy08):

Da are motor de 49 cm, i-am bagat ulei 25 mil la kg porneste si cand accelerez se opreste am setu nou asta toamna l-am pus nou carburatoru l-am curatat si l-am spalat cu benzina cear putea fi.

| axy08 a răspuns (pentru pretenas1993):

Filtrul de aier la schimbat?

| pretenas1993 explică (pentru axy08):

Nu l-am schimbat, da l-am curatat bine nu este infundat, aprinderea este buna.