| Branescudaniel a întrebat:

Am un opel corsa b 96 benzina nu mai porneste decat impinsă. Ce ar avea?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu spui ce simptome are cand ii dai la cheie, nu pot spune nimic.

| sierra1 a răspuns:

Bateria invârte (ca să n-o mai impingi...)?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi/adu-o la mecanic.
N-am mai lucrat la un Opel de cand mi-am schimbat mie uleiul.

| Scorillo a răspuns:

Treuia sa fii mai explicit. Daca odata pornita motorul funntioneaza o.k. poate fi: contactul relee, sigurante, cabluri de + si masa, demaror, (solenoid, furca actionare, motor, carbuni) bendix, coroana