| Paul_Vina_1962 a întrebat:

Am un opel zafira b din 2006, i-am schimbat egr-ul dar pe bord se aprinde ledul cu cheia si masina apoi dispare si de aprinde cel cu evacuarea. diagnosticul pe calculator este:Functia dispozitivului de comanda al regulatorului, permanent. Nu stiu ce inseamna mai clar.
Multumesc.

1 răspuns:
| Arezki a răspuns:

Daca atunci cand se aprine ledul de Service si masina nu iti tarage pot fi mai multe : senzorul de acceleratie, debimetru. atunci cand nu iti trage incearca sa o turezi si strage de furtunul de vine de la turbina. O sa scota numai funingina. Oricum de obicei e de la aer