| Nelllu a întrebat:

Am un Peugeot Boxer autoutilitara 2, 5 TDI si am probleme cu pornirea dimineata. Porneste la prima cheie si se opreste dupa aproximativ 2 minute dupa care o amorsez, o pornesc si merge. In timp ce o amorsez se aude un suierat in dreptul injectoarelor si a pompei de injectie. Care ar putea fi cauza dezamorsarii de seara pana dimineata? (dupa ce am plecat cu ea la drum, nu mai face nicio figura)

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| WPP a răspuns:

Rampa de injectie e buba... sau daca ai schimbat filtrul de motorina sau ai umblat la instalatia de alimentare de curand verifica daca toate colierele sunt stranse sau daca toate oringurile s-au asezat bine (sau sa nu fie ciupite).