| Fedea2000 a întrebat:

Am un Peugeot sv 80 se pornește motorul ușor și se oprește brusc care poate sa fie cauza. Sa mergi sau sa nu mergi el oricum se oprește

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din ceea ce spui tu ar parea sa fie o problema pe alimentare.
Cel mai probabil pompa de benzina este defecta (sau conducta cu vacum fisurata, sarita) iar alimentarea se face prin "cadere libera" asadar debitul de combustibil este mult mai mic si se face mult mai greu motiv pentru care motorul nu este alimentat permanent astfel se opreste.

| Fedea2000 explică (pentru OldSoul):

Eu cand accelerez se oprește motorul brusc poate sa fie de la alimentare

| OldSoul a răspuns (pentru Fedea2000):

Exact, deoarece atunci motorul fiind turat consumul de combustibil creste, iar alimentarea facandu-se cu probleme nu reuseste sa ofere alt combustibil la timp astfel incat acesta lipsind motorul se opreste.

| Adiadictie a răspuns:

Are nevoie de un consult de specialitate

| AndreiAron656 a răspuns:

Bateria