| almaz a întrebat:

Am un prieten care și-a adus recent o mașina din Italia. Mașina momentan este cu nr roșii (pentru 3 luni), toate actele sunt făcute pe numele lui, inclusiv asigurarea.

Întrebarea mea este dacă pot eu sa merg la ea, in condițiile in care ea are nr provizorii pentru 3 luni și asigurarea mașinii este pe el, se accepta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti conduce.

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Dacă ai permis de conducere categoria b poți să o conduci din punct de vedere legal, dar cum pentru el este o achiziție nouă nu îți recomand. O zgârie cineva in parcare și o să de-a vina pe tine. Mai bine așteaptă până o înscrie definitiv și atunci e altceva.