| Denila123 a întrebat:

Am un scuter cu motor de 80 si nu are putere la drum, setul e ok, carburatorul curat, nu stiu ce are.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masoara compresia, verifica scanteia si bujia, apoi mergi la cineva sa regleze carburatorul.
Poate nu folosesti un ulei bun.

| DaniTDCI a răspuns:

Depinde de mai multi factori, cand pleci de pe loc cu el pleaca bine? are putere? la drum lung ar trebui sa ii pui niste role mai grele la variator daca vrei sa prinzi multi km la ora

| Denila123 explică (pentru DaniTDCI):

Se duce pana in 30 40 dupa merge asain blana

Eu cand am montat setu am pus silicon dupa garnitura ma gandesc ca o prindea aier pe acolo

| IIIshaneIII a răspuns:

Poate e setul uzat, am si eu si al meu mergea cu 65 cu set de 80 si acum cu setul de 100 prinde 80 si cu jiglerul marit