| anonim_4396 a întrebat:

Am un scuter Gilera Stalker 49cc mergea perfect., mergeam pe un drum de tara cu o viteza cam de 40km/h si dintr-o data mi sa inecat motoru si nu a mai mers, daca il acceleram murea motoru dar la relantiv statea perfect, tot incercand sa il accelerez am reusit sa il fac sa mearga dar nu mergea mai tare de 20km/h, dupa aia sia mai dat drumu daca il acclerez jumate merge perfect dar daca il accelerez maxim moare, simt cum il ineaca. ce poate fii, am curatat filtru de aer. dar degeaa

2 răspunsuri:
| 4n0nim a răspuns:

Asa patesc si eu, dar a meu is revine dupa vreo 20 de minute de mers

| ckatalin a răspuns:

Uita-te la conductele tur-retur, la carburator s-ar putea sa fie infundat plin cu mizeri