| RainboyDash a întrebat:

Am un Suzuki Vitara si nu se alimenteaza pompa sumestibila din rezervor. Am verificat toate sigurantele si sunt buni. Ce ar putea sa fie?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate e pompa arsă sau sorbul spart.

| RB26DETT a răspuns:

Eu am patit acelasi lucru la o dacia solenza, da jos pompa si vezi daca nu cumva ti-a cazut vreo garnitura, vezi sa ai continuitate de curent electric pe firele ce duc la pompa de benzina. poti testa asta conectand firele la un multimetru daca ai. daca nu ar trebui sa se auda pompa de benzina atunci cand pui contactul.

| relian a răspuns:

Pompa sumestibila cei aia? Scuze ca intreb.Eu stiu ca la masina ai pompa de benzina care este electrica si se afla montata in rezervor. Daca despre aia vorbesti atunci pompa s-a dus, trebuie sa pui alta.Vezi unde este locul pompei adica unde se afla in portbagaj sau sub bancheta din spate, descoperi acolo si vezi ca o sa ai 2 fire care se conecteaza acolo la pompa, pui contactul la cheie si apoi verifici cu un aparat de masura daca vine curet la bornele pompei. Daca nu ai aparat de masura verifica cu un bec de la masina vezi tu te pricepi.Si daca nu vine curent atunci ai ceva probeleme pe traseu. Daca vine curent e clar pompa e dusa.

| ionut671 a răspuns:

Orce masina sau ce o fi ele cu pompa de alimentare in rezervor trebuie multa grija cu ele adica primul lucru si cel mai des intalnit pompa se arde cand mergi pe rezerva mai mult timp ca pompele isi fac racirea in benzina sau motorina