| LDCCristi a întrebat:

Am un Tico Euro 2 si azi dimineata cand sa o pornesc se tureaza singur ca nebunu, dupa nu sta la relantiu de pornit porneste la sfert dar nu merge rotund se tureaza singur aproape blana. Nici acul la temperatura apei nu mai indica

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Regulatorul de turatie. Nu se repara se inlocuieste. Dureaza 10.15 min!

| CatalinAlexandru1989 a răspuns:

Am și eu un Matiz euro 2 și pățesc la fel.sincer nici eu nu știu ce să-i fac.la mine e bine ca se mai ridica acul?