| PirvulescuCosmin a întrebat:

Am un tub de bass cu tot cu amplificator cu tot ce trebuie pe masina. Problema este ca are o singuranta care etrebuie sao pun si sa o desfac cand nu merge motorul fiindca tubul de bass consuma bateria in doar cateva ore. Intrebarea mea este cum pot face sau ce trebuie sa fac sa pot lasa tubul de bass in permanenta pus pe masina sa nu ii mai tot descac/montez siguranta? Trebuie sa mai montez ceva la sistem sau ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Chezz a răspuns:

Amplificatorul are un fir de remote care i-a impuls de la HU(cd-player) si numai in momentul in care primeste impuls de la HU porneste amplificatorul. Asa e la mine acuma nu stiu ce amplificator ai tu. Pinul de remote se afla in mufa de alimentare parca + remote - asa e la mine si la cd-player este un fir galben cu o eticheta si scrie pe el remote. Sper ca te-am ajutat. Bafta! Funda? xD

| PirvulescuCosmin explică (pentru Chezz):

Am rezolvat toate problema. Acum l-am pus pe un intrerupator. :p

| ombladon a răspuns (pentru Chezz):

In general este albastru, oricum a pus un buton, daca asa i se pare lui mai simplu. Oricum trebuia sa puna butonul pe firul de remote, ca si asa il poate uita pornit...

4 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Vrei bass sa asculti manele a? straight face

| PirvulescuCosmin explică (pentru XatomisX):

NU ascult manele in primul rand.
Si in al doi lea rand daca nu ai ceva mai bun de spus mai bine taci. Sau esti un vanator de voturi si funde prostesti!?