| Ionut_Comiza_1997 a întrebat:

Am un VW Passat b5.5 din 2003 1. 9TDI am o problemă cu căldura....Problema e așa o pornesc dimineață motorul e rece, merg 5km se ridică apa la 70C începe și băga cald. Mai merg vreo 5km apa e la 90C băga căldură de poți să stai în chiloți. Dacă opresc pe dreapta și opresc motorul, stau 5 secunde o pornesc nu mai băga căldură, apa având 90C!
Dacă opresc motorul și pornesc din nou băga cald.
Nu înțeleg de ce dacă opresc motorul pe urmă nu mai băga cald,ar trebui să nu mai opresc motorul când o nimeresc să bage cald?
Cineva mi-a zis că sunt de vină nu știu ce motorașe de sub bord, așa să fie?
Și ar mai fi caloriferul de căldură dar nu e înfundat că nu băga deloc căldură dacă era înfundat. Sigur e ceva pe partea electrică, dacă știe cineva să îmi spună!
Vă mulțumesc

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Aeriseste instalatia.