| kMirke a întrebat:

Am un VW Tiguan 2011-2012.
Am conectat Auxiliarul (nu tot timpul).
Și acum l-am conectat, fain, frumos.
Si nu am am sunet in boxe, doar pe partea soferului și gen merge pâna la 9 volumul, restul boxelor și restul volumului nu functionează.
Ce ar putea să aibă?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Poate fi de la cablul cu mufe jack de 3, 5 folosit pentru conectare sau de la mufa mama jack din cotiera.Trebuie folosit un cablu de calitate, si trebuie introdus bine in mufa. Daca este chinezarie intra mai greu si nici nu face contact bine. Daca pe radio functioneaza ok, nu lua in seama aberatiile lui soryn.

2 răspunsuri:
| Soryn2244 a răspuns:

Boala vw
fire intrerupte sau finale arse/topite sau pe cale de ardere... nu-i vina aux.

| kMirke explică (pentru Soryn2244):

@soryn2244 finalalele fiind?