| anonim_4396 a întrebat:

Am următoarea problema la un Audi A6 2013, la turații peste 3000, se aude ciudat rău toba, in mod normal ar trebui sa sune mai tare, mai turat, dacă stai afara lângă evacuare, dar dacă e accelerata brusc, suna cum trebuie, sunetul stock pana la 3000-3100 de ture după care parca trage aer, nu stiu cum sa explic, suna surd, ca și cum ar fi înfundată, motorul trage la fel de bine, este un motor de 3.0 diesel, nu bruscheaza, doar ca parca suna incomod pentru mașina, motorul merge perfect, suna cum trebuie, ce ar putea fi? Ma voi duce la un mecanic mâine sau luni, dar as vrea sa stiu dacă ați mai întâlnit și voi așa problema, dacă e necesar voi posta o filmare cu mașina Dacă e necesar

2 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Daca ai toba sport se aude cum descarca turbina, nu trebuie nici un service e normal, revino cu filmare.

| alin131 a răspuns:

Posibil catalizator infundat.