| Matei_Alexandru_1996 a întrebat:

Am vandut o masina fara sa fac acte de vanzare cumparare si acum nu mai stiu cine este proprietarul, dar as dori sa o radiez sau sa fac actele de vanzare cumparare. Nu stiu la cine este masina. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sa vorbesti cu cel caruia i-ai vandut-o, dar daca o radiezi fara stirea lui te poate da in judecata ca ai vandut-o fara acte. Si tu il poti da in judecata cum ca ar fi furat masina dar daca ai vandut-o de mult timp nu mai esti credibil si tot el va castiga, cel mai bine il cauti pe cel caruia i-ai vandut masina si gata, sau te duci la politie si explici ca nu a facut actele si tu inca platesti impozit la ea, daca este trecuta pe numele lui la impozit si actele sunt la tine cei de la financiar iti vor da datele lui de contact si faci actele legal!

Răspuns utilizator avertizat
| Sailor1 a răspuns:

Ce masina ai vandut tu ma la 15 ani?