| SingleForOne a întrebat:

Am vazut 1-2 autobuze (cu 3 uşi, din transportul public) că curgea un lichid de la mijlocul autovehicululi, având 3 metri și ceva. Mă temeam că ar putea fi benzină, dar în cazul fericit, ar putea fi doar vaselina. Am vrut să atenționez șoferul, dar nu știu nimic despre mecanica autobuzelor.
Ce ar fi putut curs din acea zonă?

Răspuns Câştigător
| Gligore2000 a răspuns:

Nu-ti forta limitele.Nu mai exista autobuze pe benzina.Iar vaselina nu curge.
Cel mai probabil este condens de la AC.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Posibil apa /condensul de la AC cum a mai zis un user mai sus.
Aceasta nu e specifica doar autobuzelor ci tuturor vehiculelor dotate cu aer conditionat (freon).

| dinaprilie a răspuns:

Apa condensata de la instalatia de aer conditionat.

| DaniTDCI a răspuns:

Condens de la instalatia de climatizare, hmm autobus pe benzina?

| SingleForOne explică (pentru DaniTDCI):

Cum am spus, nu știu, deci am întrebat. happy

| DaniTDCI a răspuns (pentru SingleForOne):

big grin