| anonim_4396 a întrebat:

Am voie sa conduc in timp ce port o cagula sau o masca care sa-mi acopere jumatate de fata?
Imi fac probleme cu legerea in cazul asta?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu cred ca vei pati ceva ca doar daca te opreste politia atunci o scoti.
Pentru cei care au zis ca nu e in regula, atunci cei care lucreaza la paza si protectie pe interventii ce ar trebui sa faca, ca multi dintre ei au masti.
Pe de alta parte de ce ai purta o masca in trafic? alta decat mastile astea antigripale?

| darrio2007 a răspuns:

Cu legerea nu. Dar vei pare suspect, poti fi luat drept terorist.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca politia te opreste in trafic si masca ta nu arata ca poza ta din acte, atunci te pot duce putin la racoare pentru "identificare", te pot retine 24 ore, dupa care te lasa cu o mica amenda pentru... gasesc ei cateva motive... tongue

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Când te legitimează poliția, îi prezinți cartea de identitate și ești invitat să îți scoți masca de pe față.

| RaAlexandra a răspuns:

Poti fi oprit in trafic pentru control..nu inteleg de ce ai purta asa ceva, numai daca vrei sa spargi vreo banca sau ceva