| patriciatimeea a întrebat:

Am voie sa conduc o masina cu volan pe dreapta in Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este voie, legislatia rutiera nu interzice aceasta.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da.

| express11 a răspuns:

Da,dar ladepasiri o sa fie naspa, si majoritatea accidentelor cu acest fel de masina, se intampla in depasire, deoarece vezi greu ce vine din fata.

| patriciatimeea explică (pentru express11):

Ii spun la vecinu sa se uite laughing) ...da..cred ca o sa aleg varianta pe stanga happy Multumesc happy

| 0rlando a răspuns (pentru patriciatimeea):

Da, dar nu o poți înmatricula fără să-i înlocuiești farurile și oglinzile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie doar sa faci mici modificari la faruri daca vrei sa o inmatriculezi in Ro, in rest ai voie

| OldSoul a răspuns:

Da, ai voie dar nu uita pentru a circula in Romania cu o masina cu volan pe drepta ai nevoie de faruri specifice circulatiei cu volan pe stanga. Farurile masinilor ce provin din Anglia bat diferit de cele normale.

| alinutza0408 a răspuns:

Atata timp cat ai actele in regula, este permis, legislatia rutiera nu interzice asa ceva

| ctina a răspuns:

Sigur ca ai voie, doar ca o sa iti fie tie mai greu, pentru ca trebuie sa gandesti invers fata de cum ai facut pana acum happy

| patriciatimeea explică (pentru ctina):

Multumesc. happy Experienta?