| TaviComplicat a întrebat:

Am voie sa conduc o motocicleta pe camp fara permis?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul este obligatoriu doar pe conducerea pe drumurile publice, in afara acestora ai voie sa conduci, bineinteles daca nu produci vreo paguba.

| Idkidk a răspuns:

Salut,

Ai voie deoarece nu este vreun risc pentru accidente. Câţi ani ai?

| Sellak a răspuns:

Nu ai voie sa conduci pe drumuri publice, daca nu ai permis. Daca acel camp este proprietate privata, ai voie. Dar bineinteles, daca vine politia o sa te acuze de incalcarea proprietatii. Dar in principiu, stai linistit laughing Ca nu vine nimeni si nu-ti face nimeni nimic. Dar teoretic n-ai voie.

| IoanaIonuca a răspuns:

Normal, nu ai avea voie. Dar na, in general pe camp nu stau politistii laughing

| suntserios a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Si de ce nu ar avea voie pe camp, e cumva drum deschis circulatiei publice? sau?

| adeadeliina a răspuns:

Da, ai voie, pentru ca nu exista risc de accident.