| Silent09 a întrebat:

Am zgariat cu oglinda masina cuiva in parcare(un ford focus din 2010) si i-am lasat o dunga destul de lunga pe spatele masinii. Cam cat ar costa reparatiile?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Dunga nu cred ca e asa grava cum pare, e culoarea de la oglinda ta imprimata acolo doar

Asteapta-te la un 250-300 lei cu tot cu polish in zona aia ( un pret aproximativ ), ti am dat pretul asta pentru ca mi se pare undeva la mediu, depinde acum si la cine faci "lucrarea", mergeti la un vopsitor, daca e ales de el si ti se pare ca vrea sa te manance de bani spune-i direct ca nu si sa faceti pe asigurare amiabila si asta e, rezolvati treaba

Sunt unii care vor doar sa te manance de bani sau sa scoata ei 200, 300 lei pe plus dupa tot, asa ca vezi cum rezolvi

| anonimg a răspuns (pentru Alexuţ02):

Așa este cum zici. Dar fără asigurare trebuie pus la socoteală și timpul și gazul pe care omul le suportă în afara
reparațiilor.
Deci 200-300 de lei ar trebui să-i dea peste costurile reparației.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonimg):

Stiu ce zici dar la cum a explicat baiatul care a pus intrebarea ca s-a intamplat mini accidentul, intr-o zi (pagubitul) daca o duce dimineata si o ia seara e gata partea aia, nu dureaza mult, trebuie demontata, polishata ( maxim 1h tot procedeul ) si vopsita apoi lasata vopseaua sa se usuce, am avut un eveniment de genul si de asta i-am raspuns... dar na acum depinde si de fiecare persoana in parte, nu stiu, eu nu mi-as mai bate capul, as prefera sa fac amiabila. singurul "defect" la amiabiale e ca firmele de asigurari ( unele ) nu sunt ce trebuie.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La masina avariata? Asigurarea plateste nu trebuie sa iti faci scenarii de spaga fara asigurare

| Silent09 explică (pentru mgtow):

Daca nu e prea scump as vrea sa ma inteleg cu tipul ca sa nu trebuiasca sa dau asigurarea

| mgtow a răspuns (pentru Silent09):

Mergi cu el la un vopsitor sa faca o cotatie si decizi

suntserios
| suntserios a răspuns:

0 lei ca de aia ai asigurare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei costa cam 600 de lei de vopsit o piesa la masina.
Daca e zgarietura proaspata ar trebui sa iasa cu o carpa inmuiata in benzina.
Alteori merge cu polish.
Daca nu, trebuie sa ajungi la vopsitor.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm mie mi-a luat 100 euro cu tot cu reparatie cu tot cu vopsire etc si e ca noua, nu am mers la un prieten care face mai ieftin, depinde acum...