| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa cumpar un Chevrolet Impala in 2019, locuiesc in SUA si aici aceasta masina costa 8500 dolari, cheltuielile pe combustibil nu ma intereseaza, spun asta pentru ca stiu ca consuma mult, dar totuși... Iubesc mașina asta, de mic copil o doresc, voi ce credeți, ia trecut vremea sau inca isi merita banii

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai si vrei noi sa te facem sa o cumperi daca iti place o cumperi. Fa un test drive si daca te multumeste o cumperi daca nu te orientezi pe altceva.Nu uita sa ai pe cineva care se pricepe pe partea meacanica ca masina sa nu aiba vreo defectiune care tu nu iti poti da seama.
In rest bafta.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Masina care incepe de noua de la 28k $ tu o cumperi cu 8500... a fost intrata la apa sau dauna totala?
https://www.chevrolet.com/cars/impala-full-size-car

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Imi dau raspuns mie insumi, autorul topicului nu a mentionat si anul fabricatiei...acum concluzionez ca este un second hand.
Intrebarea este foarte prost formulata si nici nu e o intrebare e o afirmatie, cum putem raspunde noi unei afirmatii?

| RedNightmare a răspuns (pentru Simpatic):

Da, e second hand

| RoCkKiD a răspuns:

Nu inteleg care e intrebarea dar si eu vrea o impala modelul ala din 61/62 happy Nu m-ar deranja nici un dodge charger in varianta aia din 70.