| AlinIntreaba2Raspund a întrebat:

Are cineva RCA de la Allianz? Sunteti multumiti?

Răspuns Câştigător
| niculita4tpu a răspuns:

La ce te referi cand zici multumit, la pret? Eu la Allianz am, dar anul trecut am avut la Asirom. Anul asta e prima data cand am luat-o online si drept sa-ti spun nu ma asteptam sa fie asa usor. Sa vezi ce am facut: mai intai am verificat aproape toate ofertele de pe piata cu calculatorul de la www.romasig.ro si asa am ajuns la Allianz, dar cu Casco cu tot. Despre Allianz nu am citit lucruri rele online.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Eu da.dar n-am avut niciodata nici un accident, asa ca...mai departe nu stiu.pretul la ei e cel mai mic.

| Braunion a răspuns:

RCA nu te despagubeste pe tine, ci pe cel pe care l-ai tamponat din vina TA. D-aia ii si zice asigurare obligatorie. RCA de la Allianz e doar mai scump ca restul, nu vad de ce m-ar multumi... Toti asiguratorii despagubesc (cu exceptia a cateva petarde gen Euroins sau Carpatica), si sunt mai ieftini ca Allianz Tiriac.