| Eu1337 a întrebat:

As avea o intrebare legata de u650 laughing stiu ca sunt 3 manete pe dreapta langa scaun, as dori sa stiu care dintre ele salta tirantii?

2 răspunsuri:
| MrTech1HD a răspuns:

Prima maneta saltă tirantii, a 2 a este pentru basculare iar a 3 a de obicei pentru frâne pe remorca, dacă le ai pe ulei și nu pe aer. Cele pe aer cer butelie, compresor de aer, distribuitor pentru frana care vine dacă nu ma înșel undeva la pedale și trebuie reglat încât sa prindă mai întâi frânele pe remorca apoi tractorul

| Ionut99a a răspuns:

Tu pui o intrebare legata de u650 pe un site unde majoritatea nici nu au auzit de asa ceva. happy
In orice caz, vezi ca stiu ca maneta de tiranti era pe langa cupla/priza de cuplu. Nu-s sigur, dar stiu asta de la bunica-miu.