| Ionutmarius22 a întrebat:

Aș dori să achiziționeze un ATV, care nu are decât contractul de vânzare cumpărare, se pot scoate numere pe primărie doar cu contract de vânzare cumpărare? Sau care ar fi demersul pentru obținerea actelor sau ce as putea face în situația dată?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-l cumperi daca nu este inregistrat, fiindca nu stii ce probleme are si daca este inregistrabil si s-ar putea sa pierzi banii dati pe el si sa nu-l poti folosii niciodata.
Pune-l pe propietar sa-l inregisterzi intai si apoi il cumperi.